Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam
TECHNINĖS PAGALBOS NEĮGALIESIEMS CENTRAS PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS

Naujienos

NAUJA! Atsisiųskite renginio medžiagą

Nuoroda atsisiųsti:  https://www.tpnc.lt/lt/specialistams/socialiniams-darbuotojams/pranesimai-socialiniams-darbuotojams/ Maloniai kviečiame iki spalio 29 d. atsakyti į anketos klausimus -https://forms.gle/23b2yzhrWeRyf2dF7

NAUJA! Dėl išrašo iš medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a) pateikimo

Išrašo iš medicinos dokumentų (forma Nr. 027 / a) asmeniui pateikti nereikia, jei jis, pasibaigus judėjimo techninės pagalbos priemonės naudojimo laikui, kreipiasi į savivaldybės įstaigą ar Centro teritorinį padalinį dėl tos pačios judėjimo techninės pagalbos priemonės įsigijimo .  

NAUJA! Klausos techninės pagalbos priemonių naujovės

Viena iš naujovių, kad asmenims, kurių klausos funkcijų pablogėjimas ne mažesnis kaip 60 dB, yra suteikta galimybė įsigyti vieną iš šių klausos techninės pagalbos priemonių – vibruojantį žadintuvą ar žadintuvą su vibruojančia pagalvėle – arba gauti išmaniosios apyrankės įsigijimo išlaidų kompensaciją (naujovė). Asmuo turi teisę gauti išmanaus laikrodžio (apyrankės) – išlaidų kompensaciją ne daugiau kaip vieną kartą per 3 metus iki 49 eurų, bet ne daugiau už faktines išlaidas.

NAUJA! Komunikacijos techninės pagalbos priemonių naujovės

2019 m. Centras pradėjo aprūpinimą kalbiniais dialoginiais įtaisais , kurie balso įrašų ir asociatyvių paveikslėlių pagalba palengvina vaiko komunikaciją su aplinkiniais – tėvais, kitais vaikais, specialistais, mokytojais.

NAUJA! Judėjimo techninės pagalbos priemonių naujovės

Centras pradėjo aprūpinimą ypač žemai nusileidžiančiomis funkcinėmis lovomis, bariatrinėmis funkcinėmis lovomis ir vaikiškomis funkcinėmis lovomis. Smulkesnę informaciją apie šias priemones galite sužinoti trumpuoju konsultacijų numeriu 19989 arba atvykę į Centro Viešųjų paslaugų teikimo skyrių savo apskrityje.

Nuorodos į renginio tiesioginę transliaciją

I renginio dalis II renginio dalis ir diskusija "Sugriaukime mitus. Kodėl neveikia įtrauktis?"

Apie mus rašo!

Apie gruodžio 3 d. socialinį šviečiamąjį renginį "Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam" pasakoja "Bičiulystė" žurnalistė Aurelija Babinskienė. Dėkojame už informatyvų straipsnį ir renginio dalyvių bei lankytojų interviu.   Skaitykite čia

Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuoto socialinio...

TECHNINĖS PAGALBOS NEĮGALIESIEMS CENTRO PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS ORGANIZUOTO SOCIALINIO ŠVIEČIAMOJO RENGINIO „SAVARANKIŠKUMAS IR GYVENIMO KOKYBĖ KIEKVIENAM“   ATASKAITA 2018 m. gruodžio 5 d. Vilnius   Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Centras), vykdydamas metinį veiklos planą, kartu su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, 2018 m. gruodžio 3 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO organizavo socialinį šviečiamąjį renginį „Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam“, kurio metu vyko techninės pagalbos priemonių, NVO, įstaigų paroda, lankytojams buvo skaitomi pranešimai aktualiomis temomis, o įvairių sričių specialistams, besidomintiems techninės pagalbos priemonių pritaikymu, naujomis techninės pagalbos priemonėmis ir technologijomis, buvo organizuojamas praktinis mokomasis seminaras.   Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktorė Asta Kandratavičienė, LR Seimo narys Justas Džiugelis, LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Centro direktorė Ilona Ogurcova.   Į seminarą 101 dalyvis registravosi internetine registracijos sistema, esančia puslapyje www.galiupats.lt. Seminare dalyvavo specialistai iš įvairių socialinių paslaugų centrų, medicinos, mokslo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų. Seminaro dalyviai išklausė 10 pranešimų, kurie buvo tiesiogiai transliuojami Centro Youtube paskyroje:   1. Ilona Ogurcova (Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė) „Naujos techninės pagalbos priemonių grupės pristatymas – komunikacija“; 2. Snieguolė Butrimavičienė (Savarankiško...

Mus rodo!

Kviečiame žiūrėti reportažą apie gruodžio 3 d. vykusį renginį "Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam". Už reportažą dėkojame "Aš galiu" komandai. Nuoroda.

Tiesioginė renginio ir seminaro specialistams transliacija

Gruodžio 3 d., nuo 10.00 val. https://www.youtube.com/channel/UCQDPmCzFLSVXNLgrzElLVIg

Interaktyvi diskusija "Sugriaukime mitus, ir kodėl neveikia įtrauktis?"

  Interaktyvi diskusija "Sugriaukime mitus, ir kodėl neveikia įtrauktis?" 15.30-16.40 val. socialinio šviečiamojo renginio "Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam" metu, gruodžio 3 d., "Litexpo". Moderuoja VšĮ "Interstela" direktorė Irena Blaževičė . Dalyvauja: TPNC direktorė Ilona Ogurcova , VDU Socialinio darbo katedros prof., JT Neįgaliųjų teisių komiteto narys ekspertas, Nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, Kauno Arkos bendruomenės ir Lietuvos žmogaus teisių centro narys Jonas Ruškus , Gyd. reabilitologė Gintarė Vaitkienė , Lietuvos Respublikos Seimo narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė , Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja neįgaliųjų klausimais Eglė Čaplikienė , Advokatas, LASS tarybos narys Giedrius Stoškus , Alytaus visuomenininkė, žmonių su negalia teisių aktyvistė, asociacijos "Savarankiškas gyvenimas" valdybos pirmininkė Kristina Dūdonytė , Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora , Kauno kolegijos dėstytoja Zita Baužienė .   Mitai, diskusijos klausimai: Techninės pagalbos priemonės perkamos (toliau – TPP) mažiausia kaina; Niekam nerūpi negalią turinčių asmenų nuomonė; Siūlomi tik standartiniai TPP sprendimai; Viską žino ir nusprendžia gydytojai; Paprastas žmogus negali nieko pakeisti.   Diskusija transliuojama: Facebook; Youtube.

Organizuojamas negalią turinčių asmenų nemokamas pavėžėjimas į renginį

  Informuojame, kad šios įstaigos ir asociacijos organizuoja nemokamą pavėžėjimą į socialinį šviečiamąjį renginį "Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam": - Birštono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius; - Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius; - Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius; - VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centras; - Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius; - Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (iki 7 asm.) - Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius; - Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius; - Vilniaus rajono neįgaliųjų asociacija; - Lietuvos žmonių su stuburo traumomis asociacija; - VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas (Socialinis taksi); - Kauno miesto savivaldybė (iki 8 asm.); - BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centras.   Nuoširdžiai dėkojame savivaldybėms ir asociacijoms, kurios atsižvelgė į TPNC prie SADM prašymą organizuoti nemokamą pavėžėjimą.